Hakkımda, Uzm. Dyt. Ceren Taşdemir Kimdir?

Bugün daha iyi bir versiyonunuzla buluşun!

Dünya çapında binlerce insana sağlık, sağlıklı besleneme ve bütünsel yaşam konusunda yardımcı oldum

Hakkımda, diyetisyen özgeçmiş:
Saint Joseph Fransız Lisesi'nde tamamladığı lise eğitimini takiben İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir. Sürekli olarak tıbbi gelişmeleri ve beslenme alanındaki yenilikleri takip etmekte ve kendini güncel bilgilere ve yeniliklere açık bir şekilde geliştirmektedir. Lisans eğitimi süresince yaşlılıkta beslenme ve psikolojik yeme bozuklukları konularında araştırmalara katılmıştır. Hem devlet hem de özel hastanelerde staj deneyimleri bulunmaktadır. Bu deneyimleri sayesinde klinik nutrisyon, hastalıklarda beslenme, bilimsel diyet listesi oluşturma, kilo kontrolü ve yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmıştır.

2023 yılında Fransa'nın Paris şehrinde yer alan Ecole de Diététique et Nutrition Humaine (EDNH) isimli prestijli bir okulda Master eğitimini tamamlamıştır. Bu süre zarfında aralıklı oruç ve konsantrasyon, kahvenin uyanıklığa etkisi, stres yönetimi konularında araştırma çalışmaları yürütmüştür. Paris'teki staj dönemlerinde beslenme danışmanlığı, bilimsel makale yazarlığı, dijital ve otomatik beslenme programları oluşturma, R&D (Araştırma ve Geliştirme) gibi çeşitli konularda derinlemesine bilgi sahibi olmuştur. Hedefi, danışanlarının refahını gözetirken aynı zamanda bilimin ve inovasyonun birleştiği bir alanda ilerlemektir.
Beslenme alanındaki bilimsel gelişmeleri takip etmek, araştırmalar yapmak, şirketlerin ve ürünlerinin değerlendirilmesi ve kurumsal sağlıklı beslenme stratejileri geliştirmek gibi konular da ilgi alanları arasındadır. Beş yıllık planı beslenme alanında doktora çalışmalarına başlamak ve aynı zamanda kendi şirketinde ve şirketler için danışmanlık hizmeti sunmaktır. Türkiye ve Avrupa'da 2.000'den fazla insanın beslenme alışkanlıklarını dönüştürmüştür. Modern beslenme ve sağlık konularını araştırmanın benzersiz bir yolunu bulmuş ve 2016 yılından beri hizmet vermektedir.

Danışmanlık Hizmetleri

Beslenme Danışmanlığı: Bireysel beslenme ihtiyaçlarınıza göre özel beslenme planları ve öneriler sunar.

Kilo Yönetimi: İdeal kiloya ulaşma veya kilo verme hedeflerinizde size destek olur
Hastalık Yönetimi: Kronik hastalıkların yönetimi için beslenme danışmanlığı sağlar (diyabet, tansiyon, PCOS, tiroid vb.)

Spor Beslenmesi: Sporcuların performansını artırmak ve iyileşmeyi desteklemek için beslenme planları oluşturur

Besin Alerjileri ve İntoleransları: Besin alerjileri veya intoleransları olan bireylere uygun beslenme programları oluşturur.

Gebelik ve Emziklik Dönemi Beslenmesi: Gebelik ve emzirme dönemindeki kadınlar için sağlıklı beslenme önerileri sunar.

Online Beslenme Danışmanlığı: Beslenme hakkında bilgilendirme ve eğitim vererek doğru beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Kurumsal beslenme danışmanlığı: Şirketlerin çalışanlarının sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmeleri ve korumaları için destek sağlayan bir hizmettir. Bu tür danışmanlık hizmetleri, şirketlerin sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmasına yardımcı olurken çalışanların genel sağlık ve performansını artırmayı hedefler.

Gıda sanayi ve sektörlerine diyetisyen danışmanlığı: Gıda üretimi ve hizmetleri sunan şirketlere sağlıklı ve besleyici ürünler geliştirmeleri konusunda destek sağlar. Bu danışmanlık hizmeti, gıda işletmelerinin ürün formülasyonları, etiketleme, beslenme değerlendirmesi ve tüketici taleplerine uygunluk konularında rehberlik eder.

Makaleler

*Psikiyatrik patolojiler: Psikotropik ilaçların (antidepresan ve türevleri) metabolizma üzerindeki etkileri

*Fruktoz sağlığınız için gerçekten de kötü mü?

*Sporcularda bağırsak mikrobiyotasının rolü ve katılımı

*Bağırsak mikrobiyotası hakkında rehberler

*Mikronütrisyon rehberleri: immün sistem, saç ve deri güzelliği, sindirim sistemi, kas ve gelişimi, uyku ve yorgunlukta beslenme, depresyon-anksiyete-stres ve ruh durumlarında beslenme, gıda takviyeleri

*Günlük hayatta mikronütrisyon, sporcuların mikro besin ihtiyacı gerçekten de farklı mı?

*Glisemik stres, oksidatif stres: hızlı yaşlanma üzerindeki etkisi ve bunu durdurmak ve engellemek için beslenme ve diyet seçenekleri

Crossover çalışmalar (yayınlanmamış) ve Projeler

* Goodsesame'ın yapay zeka anti-stres programının stres üzerindeki etkisi (2022)
* Kalori kısıtlaması olmadan aralıklı oruç tutmanın seçici dikkat üzerindeki etkisi (2022)
* Kahvenin konsantrasyon ve uyanıklık üzerindeki etkileri (2021)
* Şirketler için vegan ayran üretimi (üretim, dağıtım, paketleme, bilimsel araştırma, laboratuvar analizleri, iletişim kanalları ve tedarikçiler).
* Faecalibacterium prausnitzii temelli inflamatuar bağırsak hastalıkları için probiyotik takviyesini oluşturulması

7 yılın üzerinde bir deneyimle Experience

Türkiye ve Avrupa'da 2,000'den fazla kişinin hayatına dokundum

>2000 İnsan ve memnuniyet
100%
Kalıcı yaşam tarzı değişikliği
100%
Ömürlük beslenme programları
100%
En iyi versiyonuyla tanışan binlerce insan!
100%

Healthy Meals Tips

Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh.

Nutrition Plans

Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh.

Daily Exercise

Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh.

Natural Foods

Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh.

Sağlıklı yaşam için Abone olun!

Mail adresinizi girin, blog yazılarından, sürpriz indirimlerden, ücretsiz yoga dersi ve e-kitaba ulaşım haklarından faydalanın!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.